Україна зафіксувала активність підводних човнів РФ в Босфорській протоці

Україна зафіксувала активність підводних човнів РФ в Босфорській протоці
Українські військові зафіксували ще й збільшення активності РФ в Середземному морі і в районі Чорного моря Об этом сообщает ura-inform.in.ua со ссылкой на СМИ.


Україна зафіксувала активність підводних човнів Російської Федерації в Босфорській протоці і повідомила Туреччину про порушення Росією конвенції Монтре. Через МЗС України українські військові надали відповідні дані турецькій стороні.


Про це в коментарі «Укрінформу» повідомив представник Генштабу, помічник командувача ВМС ЗСУ з правової роботи — начальник юридичної служби Леонід Залюбовський.


«Ми відмічаємо активність підводних човнів Російської Федерації, які під приводом проходу в ремонт порушують фактично конвенцію Монтре щодо проходу Босфорської протоки, за яку відповідає Туреччина. І ми проінформували МЗС України про те, що вбачаємо певні проблеми. Фактично це є порушенням. І наскільки мені відомо, міністерство (МЗС — ред.) надало запити до Турецької Республіки, вони знають про цю ситуацію і вивчають її», — повідомив Залюбовський.


Крім того, у доповіді під час міжнародної наукової конференції з морського права він наголосив, що за останні два місяці українські військові зафіксували збільшення активності РФ, як в Середземному морі, так і в районі Чорного моря.


«Відповідно до цієї конвенції (Монтре — ред.) держави чорноморського регіону можуть надсилати свої підводні човни за територію Чорного моря лише з метою технічного обслуговування. Але Російська Федерація під виглядом здійснення технічного обслуговування робить фактично повноцінне розгортання підводних човнів в Середземному регіоні. Це очевидне порушення міжнародного права», — заявив представник Генштабу ЗСУ.


Крім того, він поінформував, що протягом наступних 3-4 років Російська Федерація планує побудувати ще 14 військових кораблів для їх дислокації в Чорному морі.


Джерело статті: “http://glavcom.ua/world/observe/ukrajina-zafiksuvala-aktivnist-pidvodnih-chovniv-rf-v-bosforskiy-protoci-607409.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя